NEDEN MOTOSİKLET ?

— Motosiklete karşı duygusal bir bağınız var kullanmayı çok istiyorsunuz ama hiç deneme fırsatınız olmadı.  Motosiklet kullananları görünce çok hoşunuza gidiyor hatta birazda kıskanıyorsunuz fakat aklınızda bir çok soru var;  Öğrenmek zor mudur, neler gerekir?  Tehlikeli midir?  İyi bir eğitim nereden alınır?  Bu işe nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

— Doğru ve iyi bir eğitim aldığınız sürece motosiklet kullanmak kesinlikle zor veya tehlikeli değildir. Bilinenin aksine hayatınızı kolaylaştıracak, renklendirecek çok keyifli bir deneyimdir. Motosiklet eğitimi hakkında aklınızdaki soruların hepsinin cevabını bu sitede bulacaksınız.

— Güvenli sürüş eğitimi alıp motosiklet kullanmaya başlayınca riskli olmadığını anlayacak, kullandıkça zaman ve yol giderlerinizden büyük oranda tasarruf ettiğinizi farkedeceksiz. Motosikletin trafikte ilerleme, park etme kolaylığına ve az yakıtına tamamen alışınca arabanızla sıkışık Antalya trafiğine girmekten kaçıp her yere motosikletinizle gitmek isteyeceksiniz.

— Eğitimden sonra ehliyet alıp kendi motosikletinizle akşam üzeri  arkadaşınızla güzel bir havada Lara’dan Konyaaltı plajına doğru rüzgarı hissederek veya hafta sonu Kemer-Olimpos yollarında ya da Feslikan-Beycik yaylası dağlarında çiçek kokularıyla sürüş yapmak inanılmaz zevkli ve heyecanlıdır.

— Ayrıca doğal güzellikleri ve iklim şartlarından dolayı motosiklet kullanmak için Türkiye’nin en elverişli şehrinin Antalya olduğunu, yılda 300 günden fazla güneş alan bir ilde yaşadığınızı ve tüm yıl boyunca rahatlıkla motosiklet kullanabileceğinizi unutmayın.

—  İklimi elverişli tüm Avrupa şehirlerinde motosiklet kullanımı yaygındır. Kolay ve ucuz kullanımından dolayı Paris-Barcelona-Münih-Milan-Roma gibi iklimi Antalya’dan daha sert olan bir çok Avrupa şehrinde sokaklar motosikletlerle doludur. Özellikle İtalya, Fransa ve İspanya motosiklet ülkeleri olarak bilinir, dikkat ederseniz turistik İtalya fotoğraflarında genellikle Vespa yada Piaggio scooterlar görürsünüz.